Izolacja akustyczna i wibracyjna samochodu

sortuj
Bez sortowania
Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Цена
Цена
от до PLN
Produkt uniwersalny
Artykuł: 7075211

Wybierz materiał:

cena 31 PLN
✅ W magazynie
-
+

Wygłuszenie samochodu to główny element komfortu i spokoju. Ponieważ nasze „nie do końca europejskie” drogi chcą tego, co najlepsze, radzimy wszystkim właścicielom samochodów, aby zrobili to dla swoich żelaznych faworytów

Jak działa izolacja akustyczna w samochodzie

Porozmawiajmy krótko o rodzajach materiałów, które należy zastosować w samochodzie:

  • Pochłaniacze drgań to materiały bitumiczne, mastyksowe (lub warstwowe)! W zasadzie jest to kompozycja bitumu (czarna żywica) i folii aluminiowej! Materiał jest przyklejony do metalu - tłumi drgania, odgłosy o niskiej częstotliwości (hałas brukarski, szum opon...), izolację akustyczną, izolację cieplną. Występuje w różnej grubości i jakości.
  • Pochłaniacze dźwięku to materiały typu „kauczuk piankowy”, ale z wykorzystaniem najnowszych technologii. Pochłaniają odgłosy z różnych źródeł - skrzypienie, dorsz...
  • Izolatory akustyczne to „miękkie” materiały najnowszych technologii. Służą do izolacji od hałasu zewnętrznego, są doskonałymi izolatorami ciepła (zimą utrzymują ciepło, latem chłodzą). Dostępne są różne grubości i różne konfiguracje (z folią lub bez)

Jaki materiał wygłuszający zastosować w samochodzie?

Jeśli zdecydujesz się na izolację akustyczną własnymi rękami, musisz użyć takich materiałów;

  • Izolacja wibracyjna - przyklejona do metalowej części w celu usunięcia wibracji metalu, co z kolei emituje nieprzyjemny szum i hałas w aucie. Przed klejeniem odtłuścić powierzchnię i lekko rozgrzać materiał suszarką do włosów. Usuwa szumy strukturalne i niskoczęstotliwościowe (szumienie kół, zawieszenia, kostki brukowej...)
  • Izolacja akustyczna - miękkie materiały wykonane z gumy piankowej lub polietylenu. Używany na wibrującym materiale. Zasada działania - usuwa szum powietrzny o średniej częstotliwości (głosy, dźwięki, sygnał). Dodatkowo dobrze utrzymuje temperaturę (latem jest chłodno, zimą ciepło)
  • Tłumik hałasu to miękki materiał przypominający strukturą gumę piankową. Ma podobną strukturę - jak stos. Stosowany jako materiał uszczelniający. Kleją również połączenia z tworzywa sztucznego lub metalu, aby uniknąć dalszego skrzypienia.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów