Wielki test шумо-, wibracji

Daleko od hałasu!
"Daleko od hałasu" – tak w wolnym tłumaczeniu można
interpretować nazwa jednej z marek
"Шумоff" (lub "Szum-off"), gracz na rynku ukraińskim
rynku materiałów przeznaczonych do wibracji,
wytłumienia ratunkowych. Jakie jeszcze
materiały prezentowane na tym rynku, i że są one
sobą reprezentują?

Dziś na rynku Ukrainy zgłoszony przez tyle próbek materiałów przeznaczonych do wibracji, wytłumienia samochodów (głównie produkcji rosyjskiej, od czasu do czasu w innych krajach). Adres producenta określa ich cenę detaliczną. I jeśli rosyjskie materiały do izolacji akustycznej tani, to mistrzowie czasami "kosmicznie" drogi. Angażujemy się twierdzić, że cena nie zawsze jest adekwatna do jakości. I, oczywiście, każdy materiał ma swoje plusy i minusy. Specjaliści z firmy Digital Designs (Czerniowce) badali próbki 26 izolacyjnych materiałów różnych producentów. W tym celu należało opracować metodę pomiaru ich charakterystyk, zaprojektować i zbudować specjalny sprzęt, przetestować go, aby uzyskać wiarygodne i porównywalne dane o parametrach badanych towarów. Ta praca zajęła ponad dwóch miesięcy, i to, co mamy...

Wibracji i hałasu: przegląd badanych materiałów

Najbardziej popularne i powszechnie stosowane w Ukrainie są wibracji, dźwiękoszczelne materiały, które są produkowane pod marką STP rosyjską grupą firm "Стандартпласт". Producent oferuje kilka serii produktów STP.

Seria "STP Вибропласт".

Najbardziej znanym w naszym kraju pokryte materiałem izolacyjnym tej serii (i chyba z wszystkich produktów STP) jest "STP Вибропласт M1" – liderem sprzedaży w swoim segmencie. Montaż nie jest skomplikowany, materiał jest skuteczny w cienkim metalu. Małżeństwo trafia się bardzo rzadko. Cena nieco zawyżona, jako hołd dla reklamowane marki. Jego odpowiednikiem jest "STP Вибропласт M2".

Tańszy odpowiednik materiału "Вибропласт M1" – "STP Вибропласт Silver", stworzony przez producenta dla konkurencji w dolnym segmencie cenowym. Jego мастичный warstwa jest grubsza, a folia cieńsze. Jednak jakiś czas sprzedawał się w Ukrainie droższe niż M1 i позиционировался w segmencie premium na rynku.

Odpowiednikiem "Вибропласт M2" jest "STP Вибропласт Gold". U tego materiału zmieniona tłoczenie folii na powierzchni, co powinno uprościć proces montażu na powierzchni сложнойформы. Pozycjonowany jest w segmencie premium, przekraczając w określonym specyfikacjom materiały kompozytowe typu Bimast Standart, Bimast Super. "Вибропласт Gold", łatwo kryje, jest dość prosta w montażu, ale jakichś zasadniczych różnic od M2 nie ma.

Seria STP Bimast

Produkty z serii Bimast – jakościowy przełom w grupie materiałów do wibracji, wytłumienia. To wielowarstwowe produkty na bazie бутилкаучуковой żywicy, układania płytek i różnych powłok. Są one skuteczne w ponad grubym metalu. Wszystkie materiały z serii ustalane z wykorzystaniem takiej technologii: podgrzewanie do 40-50°C, formowanie się po powierzchni, oddział folii ochronnej, montaż z podgrzewaną wodą феноми układanie прокатыванием wałkiem z lekkim naciskiem.

STP Bimast Standart – najbardziej elastyczny materiał do izolacji akustycznej z tej serii. W procesie ewolucji wielokrotnie zmieniał warstwę ochronną (PE-folia, włóknina), który jednak nie wystarczy powiązany z bitumicznej płytą. Przy раскатывании go tworzą kępy, w otulinie źle się trzymają izolacyjne pokrycia.

STP Bimast Super - bardzo popularny materiał do wytłumienia samochodu (pokryta folia papier). Właściwości podobny Bimast Standart, ale grubość go więcej. W konsekwencji, większa sztywność i trudniejsze montaż (być może z powodu tego, że papier nie rozciąga się).Podczas walcowania może zwinąć foliowej warstwę, oderwać od papy i blachy papier. Nie mniej jednak, dobrze działa nawet na spodzie.

STP Bimast Bomb – flagowy linii produktów STP z najwyższą deklarowaną współczynnika strat mechanicznych (CMS). Gruby i ciężki arkusz trudno zamontować, ale wydajność jest "bomba" przez długi czas pozostawała poza zasięgiem konkurencji. Bimast Bomb jeden z najlepszych i teraz, choć ostatnio zdarzają się przypadki odwarstwienia folii.

Seria STP STP Vizomat

Vizomat PB-2 i PB-3,5 – bitumiczne wzmocnione arkusze, które są bardzo łatwe w montażu po podgrzaniu suszarką do włosów i z powodzeniem naśladują fabryczną izolację samochodu. W niektórych modelach auto ich nie najlepiej nakładać na dach i panele drzwi, tak jak po wygrzaniu hot-melt może размягчиться, i arkusz otsloitsya. PB-3,5 charakteryzuje się dużą wagą, co poprawia charakterystyki tłumienia tego materiału.

STP Vizomat MP był najbardziej skutecznym produktem w ofercie STP do pojawienia STP Bimast. Cieszy się dużą popularnością wśród miłośników sztywnych konstrukcji, pracochłonne w montażu, ale świetnie trzyma kształt. Technologia zabudowy podobna do "Бимастам". W wysokich temperaturach (od +28°C) znacznie pogarsza jego właściwości tłumiące, choć podwozie samochodu, na przykład, rzadko tak się nagrzewa.

Dane techniczne wibracji, шумоизоляционных materiałów STP, podana przez producenta (dostawcę) i uzyskane wyniki pomiarów przedstawiono w tabeli. 2. Deklarowane wartości współczynnika strat mechanicznych (CMS) są podane w jednostkach (producenci nie prowadzą metodykę i warunki pomiarów tego parametru). Podczas testowania ocena wielkości CMS nie dokonano.

Obecnie coraz większą popularnością w Polsce cieszą się wibracji, dźwiękoszczelne materiały "Шумoff", produkowane przez rosyjską firmę "Plejada".

Oslona Dzwiekochlonna Шумофф

"Шумoff M2"

To zapraw polimerowo-gumowe arkusze niezwykle małych rozmiarów, pokryte folią aluminiową z dość dużym tłoczone. Materiał do izolacji akustycznej stosunkowo niedawno pojawił się na rynku, sprzedawany jako premium-produkt dla rozwiązań akustycznych. Nie jest skomplikowane w montażu, мастичный warstwa jest dość lepki i gęsty. Jego kompaktowe opakowania zajmują mało miejsca, jest wygodny w przechowywaniu. Наскольконебольшие wymiary arkusza ułatwiają montaż i jakie wyniki można osiągnąć – czas pokaże ипрактика.

"Шумoff M3"
Jest odpowiednikiem M2 z grubszej blachy i, odpowiednio, o dużym współczynniku redukcji hałasu (КСШ). Jest skuteczny na ponad grubym metalu.

"Шумoff M4" Produkt równoważny "Шумoff M2", ale dwa razy grubsze. Producent twierdzi, że materiał ten może konkurować z produktami łączonymi typu "Бимастов" od STP. Montaż jest tak samo proste, jak i bardziej subtelnych "braci" i, oczywiście, znacznie łatwiej, niż u tych samych "Бимастов" – doskonała plastyczność, мастичный warstwa jest bardzo lepki i gęsty, suszarka do włosów nie jest potrzebny. Praktyka pokaże, jaki materiał najlepiej.

"Шумoff Mix"Ten połączone wielowarstwowy materiał składa się z zaprawy polimerowo-kauczukowego i zapraw polimerowo-papy warstw, pokryta cienką PE-folii. Pr kierowca oświadcza przyzwoite osiągi przy dość małej wadze i bardzo przystępnej cenie. Górna warstwa jest wystarczająco sprężysty i nie odkształca się podczas ogrzewania – na to trzeba zwracać uwagę przy montażu.

"Шумoff Mix F"
Flagowy linii шумоиизолирующих materiałów od "Шумoff". To gruby, dość twarde "многослойник" z bardzo lepkiej zapraw polimerowo-kauczukowej podstawą, na лимерно-битумным warstwą i folią z tradycyjnym dla tej marki dużym tłoczone. Wszystkie warstwy są sklejone bardzo mocno. Twierdzi, lidera w swojej klasie. Przy montażu miło zaskakuje łatwość układania "Mix F" na skomplikowane powierzchnie praktycznie bez nagrzewania, – szacunek dla firmy-producenta.

Dane techniczne wibracji, шумоизоляционных materiałów "Шумoff", podana przez producenta (dostawcę) i uzyskane wyniki pomiarów przedstawiono w tabeli. 3. Podczas testowania nie oceniano wartość współczynnika redukcji hałasu (КСШ).

Na rynku Ukrainy jest wystarczający wybór i innych wibracji, шумопоглощающих materiałów i od innych, na tyle długo i dobrze znanych marek.

Vibration Control Kicx

Kicx Exclusive 2 jest elastyczny, rozciągliwy materiał z ekologicznie czystego, solidnego, незатвердевающего i bardzo lepki klej, сдублированного z folią aluminiową. Łatwo montuje się na skomplikowane powierzchnie, nie wymaga ciepła suszarki. Spotyka się rzadko i niezwykle kosztowny, choć odbywa się w przedsiębiorstwie "Стандартпласта".
Kicx Exclusive 4 – produkt, podobny Exclusive 2, ale dwa razy grubsze, z bardzo gęstym мастичным warstwą. Łatwe w montażu, z nim miło jest mieć do czynienia w pracy.

Dynamate materiały

Dynamate Xtreme – prototyp serii materiałów izolacyjnych. Jego podstawa z czarnego butylu pokryta jest aluminiową blachą. Łączy w sobie lekkość, łatwość montażu i wysokie właściwości tłumiące. Ma najwyższy status w swojej klasie i, odpowiednio, najwyższą cenę. W opisach znajdują się wyczerpujące specyfikacje testów w różnych temperaturach. W montażu mniej plastyczni, niż analogi, być może z powodu braku na folii tłoczenia i bardziej gęste эластомерного warstwy. CMS zależy od zmiany temperatury.
Dynamate Dynaplate – lekki aluminiowy materiał do pochłaniania drgań. Bardzo plastyczne, ale do pracy z nim trzeba się dostosować. Trudno kryje. CMS mało zależy od zmiany temperatury. Służy do "fajnych" instalacji jako wypełnienia otworów montażowych i bardzo rzadko, jak вибродемпфер. Zaprawdę, technologie kosmiczne! I cena gdzieś tam.

Oslona Dzwiekochlonna Ultimate

 • Ultimate Construct A1 nowy produkt w gamie materiałów izolacyjnych Ultimate. Jest to polimer kauczukowa kompozycja, pokryta folią aluminiową z oryginalnym tłoczone w postaci dużych plastra miodu z serii logo. Montuje się łatwo, dzięki formie przetłoczeń można rzucić arkusz praktycznie bez pęcherzy. Ma delikatny, dość lepki i gęsty elastyczną warstwę. Wygląda dość solidnie, choć grubość blachy wydaje się mniejsza.
 • Ultimate Construct A2 jest odpowiednikiem Construct A1, przy tym ma większą grubość.
 • Ultimate Construct Strong Plus ultra lekki materiał, twierdząc, że jest na rywalizację z Dynaplate od Dynamat. To jeszcze bardziej gruba aluminiowa płyta z farby klejem. Ale trzeba oddać sprawiedliwość jest bardzo plastyczne, łatwo przyjmuje odpowiedni kształt, dobrze ciągnie, daje wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Nóż tnie źle – lepiej korzystać z nożyczkami podczas cięcia należy być ostrożnym. W opisie jest zaznaczone: "...z высоковязкого aluminium specjalnej struktury z wykorzystaniem kosmicznych rozwoju. Tak, jest w nim coś kosmiczne, ale cena w porównaniu z Dynaplate całkiem ziemska!


Dane techniczne wibracji, шумоизоляционных materiałów od marki Kicx, Dynamate i Ultimate, podana przez producenta (dostawcę) i uzyskane wyniki pomiarów przedstawiono w tabeli. 4.


Oto jeszcze kilka innych ofert na rynku Ukrainy.

"Визол"
To w niedgrogim oferta od STP. Materiał z cienką i elastyczną warstwę, bardzo cienkiej folii. Dobrze klei, montaż – po prostu "piosenka". Producent nie składa żadnych wniosków według właściwości, tak i roszczeń nie może być to produkt no name, na opakowaniu nie ma żadnych oznaczeń". W sumie, w niedgrogim stylu, to i w Afryce, w niedgrogim stylu, i cena też. Ale producent nie zaleca stosować go w samochodzie (nie jest dobre dla zdrowia), ponieważ materiał ten jest przeznaczony do stosowania w budownictwie. Grubość blachy 1,4 mm, waga 2 kg/m2.

"Vicar FA1,5"
W katalogu czytamy: "Samoprzylepny materiał folia do aplikacji na bazie kauczuku butylowego, zbrojona folią o grubości 200 mk z wytłoczonym". Innych cech nie przedstawiono. Jest tłoczenie – w drobną kratę z zastosowaniem logo. W rzeczywistości, grubość folii około 70 mk. Cóż, jest to produkt z grupy strojenia ujemnych materiałów, a tam lubią zawyżać wyniki. Rozprowadza się bardzo łatwo, pasta jest bardzo plastyczna, nawet płynna i ciągliwa. Więc i cena nie "gryzie". Grubość blachy 1,5 mm, waga 2,8-3,0 kg/m2.
"Vicar FA2,3"
To odpowiednik "Vicar FA1,5", ale "tłuściutka". Grubość blachy 2,4–2,7 mm, waga 4,2–4,6 kg/m2.
"APP twarda mata"
Bitumiczny materiał – senior na rynku. Charakterystyczny wzór powtarza izolację starych samochodów, co w swoim czasie zapewniło mu sukces u кузовщиков i "покрасочников". Producent nie udziela żadnych cech w демпфированию. Można stosować w celu zwiększenia sztywności i wagi konstrukcji. Grubość blachy 1,6 mm, waga 3,2 kg/m2.
"Standart Изопласт 1,6"
w Polsce występuje bardzo rzadko, a to na rosyjskim rynku znany jest dobrze. Ma świetny warstwę kleju. Jest dość prosta w montażu na gładkich powierzchniach. Na skomplikowane powierzchnie nanieść go nie jest łatwe ze względu na nie do końca udany выполенного tłoczenia.

"Standart Изопласт 2"
Grubsza odpowiednik materiału "Standart Изопласт 1,6".

Jak widać, obecnie na rynku Ukrainy dość szeroki wybór materiałów przeznaczonych do wibracji, wytłumienia nadwozi pojazdów, z różnymi osiągami i kosztami. Konsument może wybrać potrzebny mu produkt, na podstawie stojących przed nim zadań i możliwości swojego portfela.

Jan Radomski, artykuł z dziennika For'z

Tabela wyników badania na placu 0,4 m2


Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Zakup na kredyt

KUPIĆ NA RATY BEZ PIERWSZEJ WPŁATY

 • Zaliczki - 0%
 • Kwota zakupu - do 50 000 pln
 • Żadnych zaświadczeń o dochodach - tylko obecność karty Privatbank
 • Okres kredytowania do 2 lat.
 • Żadnych ukrytych opłat.
 • Nadpłata w miesiąc zaledwie 2.9% od wartości towaru

Jak kupić tuning i akcesoria samochodowe na kredyt?

 • Wybrać towar, naciśnij "dodaj do koszyka" (kwota zakupu musi być nie mniej niż 500 pln).
 • Złożyć zamówienie, jak zwykle (ale wybrać rodzaj płatności "Raty Privatbank").
 • W kwestionariuszu Privatbank, wypełniasz Swój numer karty i inne dane
 • Bank automatycznie daje kredyt. Jeśli nie udało się lub była awaria, to wpisz operatora Privatbank i w trybie telefonicznym zawierają funkcje kredytowania. I spróbuj jeszcze ращз

Jeśli decyzja jest pozytywna, my wyślemy towar firmą transportową "Nowa Poczta".

Wejście na stronę

Zamówienie zwrotnych

Pytanie do produktu

ODPOWIADAMY NA PYTANIA od 9.00 do 17.00, z wyjątkiem SOBOTY i NIEDZIELI.