Błotniki

sortuj
Bez sortowania
Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Marka / Model
Цена
Цена
от до PLN

Przeznaczenie błotników

Chlapacze czy fartuchy w nadkolach to akcesoria do samochodów osobowych i ciężarowych, które mają pełnić kilka funkcji jednocześnie. Po pierwsze, w deszczową i grząską pogodę, chronią spód samochodu i jego bok na dole drzwi przed wodą i brudem wylatującym spod kół. Po drugie, chlapacze chronią samochód przed działaniem chemikaliów, którymi zimą spryskiwane są drogi w dużych miastach i autostrady międzymiastowe. Kształt błotników zmieniający osiągi aerodynamiczne w okolicy nadkoli zapobiega osadzaniu się odprysków na bocznych drzwiach auta i wzdłuż dolnej części nadwozia.

Dodatkowo błotniki służą do ochrony karoserii przed odpryskami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać w wyniku przedostawania się drobnego żwiru pod koła.

Akcesoria samochodowe montowane na przednich częściach błotników dzielą się na dwie grupy: błotniki przednie i tylne. Te ostatnie gwarantują między innymi ochronę przed drobnymi kamieniami dla samochodu jadącego po torze tuż za Tobą. Innymi słowy, jazda bez tylnych błotników może wywołać sytuację awaryjną, ponieważ brud i kamyki spadną na przód samochodu „sąsiada”, pogarszając widoczność.

Cechy doboru akcesoriów

Zanim kupisz błotniki, musisz zdecydować, która odmiana jest odpowiednia dla Twojego modelu samochodu. Oprócz podziału na błotniki przednie i tylne, akcesoria są klasyfikowane według zgodności z modelem samochodu i materiałem produkcyjnym.

Uniwersalne chlapacze są montowane w pojazdach określonej grupy (samochody osobowe, ciężarowe). Oryginalne akcesoria produkowane są z uwzględnieniem kształtu łuków konkretnego modelu samochodu. W porównaniu do uniwersalnych są wygodniejsze i pewniej przylegają do ciała.

W zależności od materiału użytego w procesie technologicznym produkcji błotniki do samochodów dzielą się na następujące odmiany:

  • gumowe chlapacze;
  • plastikowe fartuchy;
  • błotniki samochodowe wykonane z poliuretanu, a także innych, rzadziej spotykanych kompozytów i tworzyw termoplastycznych.

Błotniki w samochodach wykonane z gumy wulkanizowanej (po prostu gumowej) są bezpretensjonalne w konserwacji i wymianie. Elastyczność pozwala im pozostać nienaruszonym w kontakcie z przeszkodami. Kolejną niepodważalną zaletą wyrobów gumowych jest ich przystępna cena. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że fartuchy gumowe stają się kruche w niskich temperaturach, dlatego na zimę lepiej wybrać plastikowe akcesoria samochodowe.

Plastikowe błotniki do samochodów są często dostarczane w standardzie w pojeździe. Wśród ich zalet jest sztywność, która pozwala im wykonywać funkcje przy dużych prędkościach, a także odporność na niskie temperatury.

Kompozytowe fartuchy wykonane z poliuretanu otrzymały w ostatnim czasie zasłużone powołanie. Ich zakup jest najlepszym wyborem, jeśli kupujący kierowca-amator chce uzyskać optymalny stosunek „elastyczności do sztywności”.

Kupowanie akcesoriów samochodowych w sklepie internetowym Ddaudio

Kup oryginalne błotniki w najlepszej cenie, które oferuje nasz sklep internetowy z towarami do autotuningu.

Katalog zawiera błotniki, błotniki i inne akcesoria do pojazdów następujących marek:

  • Audi;
  • Bród;
  • Placet;
  • Lexusa;
  • Mazda;
  • Mercedes i inni

Możesz zamówić produkty z asortymentu sklepu internetowego z dostawą w Kijowie i innych miastach Ukrainy.

Możesz dokonać zakupu za pomocą kilku kliknięć. Wygodny system filtrów filtruje produkty według marki pojazdu, modelu, kategorii akcesoriów itp. w ułamku sekundy.

Powierz tuning swojego samochodu profesjonalistom Ddaudio i upewnij się, że Twój „żelazny koń” stanie się nie tylko banalnym pojazdem, ale także źródłem dumy!

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów