Progi boczne

Filtr
Nie wybrano
Filtr
Wybór według parametrów
Models
Zamknij
Towary

Tuning samochodów cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, a pojazdy wyposażone w takie elementy zawsze przyciągają uwagę. Jednak części tuningowe służą nie tylko jako dodatkowe akcesorium do zewnętrznego wyglądu samochodu, ale także pełnią funkcję ochronną. Takie są cechy progów bocznych, które są najczęściej montowane w SUV-ach i furgonetkach.

Dlaczego potrzebujesz progów bocznych do samochodu

Aby zrozumieć, czy Twój samochód potrzebuje progów bocznych, musisz bardziej szczegółowo zrozumieć - jaką pełnią funkcję, z jakich materiałów są wykonane i jakiego rodzaju są.
Jeśli chodzi o wygląd pojazdu, progi boczne nadają konstrukcji większą solidność, agresywność i poczucie kompletności. Ponadto elementy boczne pełnią funkcję ochronną i należą do ochrony mocy ciała. Rzeczywiście, podczas jazdy w terenie, przez błoto lub błoto pośniegowe, bardzo dobrze działają jako bariera ochronna. Chronią samochód przed małymi kamieniami, różnymi zanieczyszczeniami lub brudem.
Inną przydatną cechą progów bocznych jest ich zastosowanie jako stopnia. Dość trudno jest dostać się do wnętrza SUV-a lub minibusa, które mają zwiększony prześwit. Szczególnie podnóżki w tym przypadku przydadzą się osobom starszym i dzieciom.

Instalowanie stopni bocznych

Z jakich materiałów są wykonane progi w samochodzie

Listwy ochronne boczne wykonane są z następujących materiałów:

  • Stal nierdzewna;
  • Metal malowany na czarno;
  • Aluminium;
  • Plastik z aluminiowymi wkładkami;
  • Włókno szklane.

Najczęściej progi samochodowe są wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium. Najbardziej trwałe, odporne na ścieranie i korozję rury i podesty wykonane są ze stali nierdzewnej. Jednak podłużnice ze stopu aluminium i magnezu są lżejsze i mniej podatne na utlenianie.

Rodzaje progów samochodowych

  • Platforma aluminiowa;

  • W postaci rury ze stali nierdzewnej;

  • Tuba z prześcieradłem w formie platformy;

  • Połączenie aluminium i tworzywa sztucznego (modele OEM)

Rury rurowe są z reguły wykonane z jednego kawałka rury i mogą mieć specjalną płytę bieżnika. Płaskie progi boczne mogą mieć również plastikowe lub gumowane nakładki, aby ułatwić wsiadanie do samochodu podczas śliskiej pogody.

Gdzie kupić progi boczne

Na Ukrainie wdrażany jest bardzo duży wybór progów bocznych do różnych modeli pojazdów. Możesz kupić taki produkt w wyspecjalizowanych sklepach lub złożyć zamówienie w sklepie internetowym. Nie zapomnij także o możliwości dokupienia używanych elementów zabezpieczających. Na przykład używane progi w Renault Traffic cieszą się dużym zainteresowaniem, a jednocześnie można dużo zaoszczędzić. Ponadto progi w Mercedesie Vito są często przeszukiwane w sieci. Ten minibus jest bardzo popularny, więc wielu jego właścicieli uzupełnia wygląd podobnymi elementami tuningowymi.

Stopnie boczne w kolorze białymNowy. Podnóżki Fullmond WhiteAluminiowe stopnie boczneDostępne boczne stopnie tuningowe

Jest wielu entuzjastów samochodów, którzy traktują tuning samochodów jako hobby. Jest to szczególnie powszechne wśród właścicieli rosyjskich samochodów VAZ. Na przykład na Nivie są one stosunkowo niedrogie i doskonale uzupełniają wygląd zewnętrzny modelu. Asortyment dla importowanych pojazdów terenowych jest również dość duży. Progi boczne w Touaregu mają wiele modyfikacji, chociaż są znacznie droższe. Jakość tego akcesorium jest zwykle na najwyższym poziomie, ale nie zapominaj o producencie.

Jak zainstalować podnóżki samochodowe

Instalacja osłon bocznych zwykle nie jest trudna. Ta akcja jest całkiem możliwa do wykonania niezależnie. Przy zakupie progów zestaw zawiera już elementy złączne i wsporniki. Progi montowane są w specjalnych otworach nadwozia dostarczonych przez producenta pojazdu. Ponadto możesz wysłać do nas prośbę o instrukcje

Wymiary progów bocznych

Nazwa proguSzerokośćGrubość czołowaGrubość grzbietu
Maya V1, V2, V3, V4dziesięć4.52.0
Bosfor145.02.0
Duru134.53.0
Tęcza134.51.5
Redline V1, V2146.03.0
Maydos V1, V2146.02.0
Allmond145.54.5
Linia145.54.5
Fullmond145.54.5
wschód słońca145.54.5
Tayga145.54.5

Zdjęcia progów aluminiowych na samochodach

Szary Allmond

Materiał aluminium anodowane. Okrągłe plastikowe punkty antypoślizgowe wzdłuż profilu, styl BMW

 

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych