Hak holowniczy

Hak holowniczy nawiązuje do tej części tuningu, której praktyczne znaczenie dla pojazdu i jego kierowcy jest niewątpliwe. Nadal można spierać się o jego estetyczną istotę, ale wyraźne funkcjonalne wiązanie sugeruje, że to nie tylko kaprys właściciela samochodu, ale najpilniejsza potrzeba jedzenia. Niemniej jednak wygląd i konstrukcja urządzenia holowniczego odgrywa ważną rolę w procesie wyboru tego urządzenia. Na łamach portalu internetowego DDAudio znajdziecie ich szeroką gamę, jednak aby wybór był w pełni świadomy i dokładny, proponujemy krótkie omówienie tego tematu.

Hak holowniczy - Twoja pewność i bezpieczeństwo

Zanim przejdziemy do typów i konstrukcji haka holowniczego, wyznaczmy główne zadania, które są wykonywane przy użyciu tego urządzenia:

  • transport przyczep i innych osprzętu;
  • holowanie innych pojazdów;
  • ochrona tyłu samochodu przed uderzeniami w wypadku lub kolizją z przeszkodami.

Aby skutecznie wykonywać te funkcje, hak holowniczy musi spełniać wymagania techniczne dla produktów tej klasy. Dlatego nasz sklep internetowy współpracuje tylko ze znanymi i zaufanymi producentami akcesoriów samochodowych, a także słucha opinii profesjonalistów i klientów zasobu.

Ze względu na rodzaj i charakter mechanizmów sprzęgła wyróżnia się kilka wariantów produktów, wśród których najbardziej rozpowszechnione są hak holowniczy, tzw. „Euro loop” oraz urządzenie kulowe. Ten ostatni jest bardziej typowy dla samochodów osobowych, dwa pozostałe to ciężarówki i SUV-y przeznaczone do transportu ciężkich pojazdów. Biorąc pod uwagę sposób zawieszenia na ramie urządzenia samochodowego, wyróżnia się haki holownicze ze sztywnym mocowaniem, z reguły oparte na połączeniach śrubowych oraz łatwo usuwalne urządzenia. W niektórych przypadkach hak holowniczy jest przyspawany do elementów nadwozia, co oczywiście nie daje możliwości jego demontażu.

Główne cechy i wymagania dotyczące zaczepu holowniczego

Wybierając taką lub inną wersję haka holowniczego, kierowcy kierują się własnymi przemyśleniami i pomysłami na temat tego, jak powinien wyglądać. Tak więc masywny zaczep holowniczy w maszynie o małej mocy będzie wyglądał niezręcznie. Z drugiej strony stosunkowo niedrogi, mocno przymocowany hak holowniczy do jeepa nada mu brutalności i agresywności.

Generalnie zaczep holowniczy powinien spełniać następujące wymagania:

  • być niezawodne i trwałe;
  • zapewniają niezawodne połączenie mechanizmów trakcyjnych i przyczep;
  • przestrzegać dopuszczalnego (maksymalnego dopuszczalnego) obciążenia;
  • łatwy montaż na karoserii pojazdu;
  • być łatwy w obsłudze;
  • nie psuj wyglądu samochodu.

Pragnienie właściciela samochodu, aby zaoszczędzić pieniądze, często stanowi z nim okrutny żart. Na przykład, obsługując niedrogie urządzenie zaprojektowane dla określonej wagi pod dużym obciążeniem, kierowca stwarza ryzyko zagrożenia. Może się to objawiać zwłaszcza podczas jazdy po pochyłości w górę lub w dół, z niebezpieczeństwem zerwania haka holowniczego lub zerwania holowanego pojazdu. W tej kwestii ważna jest trzeźwa ocena planowanego sposobu użytkowania urządzenia i możliwości finansowych.

Zakup i montaż haka holowniczego

Co do miejsca zakupu haka holowniczego, nie może być dwóch opinii: tylko DDAudio zaoferuje największy wybór i różnorodność wersji wymaganego wyposażenia. Ponadto nasi specjaliści zawsze podpowiedzą Ci, na co zwrócić uwagę, co preferować i jak najlepiej wykorzystać zakupione urządzenie.

A skoro mówimy o zaleceniach, spieszymy, aby przypomnieć, że haki holownicze o niewielkiej sile pociągowej można montować niezależnie. Zwykle są do tego przeznaczone. Ale lepiej powierzyć instalację załadowanych urządzeń profesjonalistom, aby uniknąć negatywnych konsekwencji niewystarczająco niezawodnej instalacji.

Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na kompleksowe wsparcie i pomoc naszych pracowników we wszelkich sprawach związanych z autotuningiem. A hak holowniczy zakupiony w sklepie internetowym DDAudio niejednokrotnie pomoże Ci w ekstremalnych sytuacjach. W normalnych warunkach będzie służyć przez długi czas i regularnie.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów