Orurowanie typu Pick-Up

Bardzo często elementy tuningowe nie mają dużego znaczenia praktycznego, a jeśli już, to są bardzo nieistotne i ograniczone. Z reguły w historii rozwoju tych akcesoriów obciążenie funkcjonalne podąża za głównym przesłaniem tworzenia akcesorium - efektem zewnętrznym i celową jasnością. W przypadku rozważenia takiego szczegółu jak łuki ciała, wszystko jest dokładnie odwrotnie. Najpierw zaistniała potrzeba ekonomiczna lub techniczna, a dopiero potem ten element stał się ozdobą i sposobem na agresję pojazdu.

Łuki ciała - energia i moc stali

Rollbary, jak nazywane są również te zestawy zasilające, to konstrukcja wykonana z grubościennej stali, zagięta lub zespawana ze sobą i zainstalowana na samochodzie w celu stworzenia pełnego obrazu wizualnego i spełnienia określonych wymagań funkcjonalnych. Oczywiście w swoich wymiarach, kształtach i przejściach powinny jak najbardziej odpowiadać typowi i parametrom ciała, inaczej nie może być mowy o żadnej estetycznej przewadze. Brak równowagi może również przyczyniać się do braku równowagi w całym układzie mechanicznym.

Tradycyjnym materiałem do wykonywania łuków jest stal nierdzewna. Metale miękkie, tworzywa sztuczne i wszelkiego rodzaju materiały polimerowe nie mogą być odpowiednim substytutem ze względu na pogorszenie właściwości całej konstrukcji. Stosowanie bardziej wytrzymałych metali jest niepraktyczne, biorąc pod uwagę znaczny wzrost ceny produktu. Pod względem koloru metal jest zwykle używany bez powłoki lub pomalowany na ciemne odcienie. Chociaż pod tym względem mogą istnieć najbardziej nietypowe i oryginalne rozwiązania. Metoda mocowania zwykle polega na tworzeniu rozłącznych połączeń za pomocą śrub lub wkrętów samogwintujących, można również znaleźć jednoczęściowe łączniki za pomocą spawania.

Rollbary - praktyczna strona problemu

Jak już wspomnieliśmy, składniki korzyści i użyteczności w zastosowaniu łuków do karoserii są nadrzędne w stosunku do funkcji dekoracyjnej. Chociaż współczesne trendy wciąż mówią o przesunięciu akcentu w kierunku tego ostatniego. Niemniej nie będzie zbędne wspominanie, jak cenne są te akcesoria:

  • zwiększenie ogrodzonego obszaru na obwodzie nadwozia - zapewni to duże obciążenie pojazdu;
  • ochrona pojazdu i bagażu przed uszkodzeniem - w wyniku spadających przedmiotów lub przypadkowego uderzenia pałąki zostają uderzone;
  • zwiększenie ogólnej sztywności przedziału technicznego - zmniejsza prawdopodobieństwo odkształceń ramy samochodu;
  • dodatkowa możliwość bezpiecznego mocowania ładunków - może służyć do mocowania pasów, łańcuchów, rozpórek, stojaków itp .;
  • ochrona tylnej szyby i pasażerów przed kamieniami i przedmiotami w ciele - podczas gwałtownego hamowania, w razie nagłej kolizji lub przypadkowego kamienia;
  • tworzenie wsparcia dla ludzi z tyłu - i choć jest to zabronione przez przepisy, to szybkość, młodość i adrenalina czasami zbierają swoje żniwo, a pałąki tylko przyczynią się do bezpieczeństwa.

Nie taki mały „rekord” jak na tak prostą i nieskomplikowaną część tuningową jak łuk na korpusie. Cóż, po prostu nie ma sensu szczegółowo omawiać ich roli stylistycznej. Jest to oczywiste i nie wymaga żadnego dowodu.

DDAudio to gwarancja jakości i niezawodności

Aby Twój zakup przynosił praktyczne korzyści i przyjemność, służył długo i efektywnie, lepiej nie ryzykować kupowania tego, co lubisz w przypadkowych miejscach. Bardzo łatwo jest spotkać oszustów w dziedzinie automatycznego tuningu: rynek jest pełen ofert wątpliwego pochodzenia. Pomimo zewnętrznej prostoty łuków nadwozia, pozostawiają wiele miejsca na „kreatywność” pozbawionych skrupułów producentów i sprzedawców. Na przykład można zastosować tani materiał rozpylany, taki jak stal nierdzewna lub stop niestabilny na wpływy zewnętrzne, lub rurę cienkościenną.

Zamówienie wybranego produktu w sklepie internetowym DDAudio uchroni Cię przed przykrymi „niespodziankami”. Nasza długa historia, wypracowana reputacja, odpowiedzialność przed oficjalnymi dostawcami i konsumentami są najlepszą rekomendacją naszej firmy. Zakupione na naszej stronie łuki do karoserii Twojego samochodu posłużą Ci długo i przyniosą wiele udogodnień i przyjemnych wrażeń w trudnym życiu samochodowym.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów