Światła przeciwmgielne

Filtr
Nie wybrano
Filtr
Wybór według parametrów
Models
Zamknij
Towary

Chcesz kupić światła przeciwmgielne? A może nie wiesz jak dobrać światła przeciwmgielne popularnie zwane PTF? Nasz artykuł przeglądowy pomoże Ci dokonać właściwego zakupu. A nasz sklep jest zawsze gotowy do zaoferowania najlepszych cen na Ukrainie i WNP.

Wyposażenie nowoczesnego samochodu w oświetlenie to nie tylko wymóg bezpieczeństwa i zgodności z ustalonymi przepisami ruchu drogowego, ale także cecha charakterystyczna - cecha zarówno samego pojazdu, jak i jego właściciela. Każdy kierowca chce wydobyć ze swojego samochodu także wygodę, poczucie komfortu, estetyczną przyjemność. W ten sposób prędzej czy później kierowca staje przed kwestią usprawnienia różnych układów i elementów funkcjonalnych swojego „żelaznego konia”. Rozważmy bardziej szczegółowo wybór opcji modernizacji oświetlenia samochodowego pod kątem instalacji nowoczesnych typów świateł przeciwmgielnych.

Jakie lampy przeciwmgielne wybrać - halogenowe czy LED?

Przy doborze świateł przeciwmgielnych kierują się przede wszystkim potrzebą jak najdokładniejszego ustawienia samochodu w stosunku do jego widoczności dla innych uczestników ruchu, a także zapewnienia kierowcy widoczności punktów charakterystycznych (oznakowania, krawędzi jezdni) , ramię) w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Obecnie najpopularniejszymi rodzajami świateł przeciwmgielnych są lampy halogenowe i lampy LED (diody elektroluminescencyjne). Przyjrzyjmy się bliżej ich charakterystycznym cechom, które pozwalają nam dokonać najlepszego wyboru spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów.

  • Skupianie wiązki światła w światłach przeciwmgielnych.

Mgła powinna zapewniać maksymalną widoczność nawierzchni drogi w obszarze ruchu pojazdu, co uzyskuje się poprzez skupianie wiązki światła na nawierzchni drogi i obiektach na jej drodze. Zazwyczaj standardowa optyka halogenowa nie zapewnia takiego ogniskowania, dlatego często konieczne jest wyposażenie jej w dodatkowe soczewki lub zamontowanie reflektorów soczewkowych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Lampy LED są wolne od tej wady, ponieważ same tworzą wiązkę światła i w tym przypadku sam projekt reflektora nie jest decydujący.

  • Mała moc PTF.

Przy tym samym poborze mocy strumień świetlny lampy LED znacznie przekracza strumień świetlny halogenu, tj. wydajność i funkcjonalność przemawiają za zastosowaniem lampy LED.

Oceniając porównywane typy lamp pod kątem ich zastosowania jako świateł pozycyjnych, konieczne jest również określenie preferencji lamp LED. Wynika to z rozkładu źródła strumienia świetlnego na powierzchni emitującej światło: jeśli w lampie led światło jest emitowane z silnego źródła punktowego, to w lampie halogenowej źródło światła jest rozprowadzane wzdłuż żarowej spirali, co powoduje wiązka światła rozproszona, nie skoncentrowana.

Należy również wziąć pod uwagę, że lampy LED o tych samych wartościach mocy zastosowanej diody na wyjściu mogą dawać różną moc strumienia świetlnego. Im wydajniejszy system odprowadzania ciepła, tym parametry świetlne są bliższe deklarowanej mocy diody. Co to oznacza w praktyce? Duży rozmiar lampy oraz obecność radiatora (chłodnicy) zapewniają maksymalną zgodność parametrów wyjściowego światła z deklarowaną wartością mocy diody.

Należy zaznaczyć, że małe lampy LED bez chłodzenia (do 5 W) nie powinny być stosowane jako samodzielne urządzenia w systemie oświetlenia samochodowego, są one zwykle stosowane jako dodatkowe i najczęściej pełnią funkcję estetyczną. Jako elementy nadwozia samochodu lub DRL, lampy LED są obecnie bezsporne pod względem kombinacji ceny i właściwości konsumenckich. Ale mocne lampy diodowe są znacznie bardziej wydajne jako niezależne systemy oświetleniowe, ich strumień świetlny jest kilkakrotnie wyższy niż w przypadku reflektorów halogenowych.

  • Żywotność świateł przeciwmgielnych.

Dla każdego właściciela auta przy zakupie akcesoriów samochodowych i świateł przeciwmgielnych ważnym czynnikiem przy wyborze danego urządzenia jest jego trwałość przy zachowaniu oryginalnych właściwości. Żywotność urządzeń wynika z ich początkowych właściwości (zastosowane materiały, wykonanie) oraz właściwości właściwych dla określonej metody uzyskiwania strumienia świetlnego. W związku z tym należy pamiętać, że lampy halogenowe, zapewniające obecność żarowej spirali, mają wysoką temperaturę roboczą, co stwarza warunki do skrócenia ich żywotności i pogorszenia właściwości konsumenckich:

  • bardziej wrażliwe na włączanie i wyłączanie, któremu towarzyszy nagrzewanie i chłodzenie urządzeń;
  • ogrzewanie nie następuje natychmiast, osiągnięcie trybu pracy wymaga pewnego czasu;
  • Wysoka temperatura lamp halogenowych podczas długotrwałej eksploatacji prowadzi do przegrzania szyby reflektorów, co w wyniku ich niskiego położenia oraz wpływów zewnętrznych (niska temperatura, rozpryski spod kół) może prowadzić do powstania pęknięcia w szybie, aw konsekwencji konieczność wymiany PTF.

Wszystkie opisane zjawiska nie są charakterystyczne dla lamp LED w światłach przeciwmgielnych, nie są jednak pozbawione wad związanych z negatywnym wpływem wysokich temperatur. Chociaż lampy LED nie nagrzewają się do wysokich temperatur (średnia temperatura 70-80 ºС), to te wartości parametrów są nadal wystarczające do wystąpienia procesów destrukcyjnych w diodach LED, czemu towarzyszy utrata strumienia świetlnego i spadek jasność urządzenia. Aby wydłużyć żywotność PTF w oparciu o lampy LED, stosuje się specjalne materiały i stopy, a także instaluje się dodatkowe promienniki, które pomagają rozpraszać energię cieplną. Obecnie żywotność lamp LED sięga 50000 godzin, podczas gdy w przypadku lamp halogenowych jest znacznie niższa.

  • Odcienie kolorów.

Kolejną cechą lamp LED jest szeroka gama odcieni kolorystycznych otrzymywanego światła. Osiąga się to poprzez łączenie diod o różnych kolorach i specjalnych substancji zmieniających długość fali - luminoforów lub przy użyciu taśm RGB. Jednocześnie lampy halogenowe występują w standardowym spektrum odcieni, co znacznie zawęża zmienność gamy barw.

Generalnie, jeśli porównamy lampy halogenowe i ledowe o podobnych parametrach, to jednoznaczny wybór skłoni się w kierunku zastosowania lamp LED w światłach przeciwmgielnych. Dziś na rynku urządzeń oświetleniowych lampy LED prezentowane są w dużym asortymencie. Szeroka gama urządzeń różnych producentów o szerokim zakresie mocy, właściwości świetlnych i właściwościach pozwala kierowcy na dobranie optymalnego typu świateł przeciwmgielnych do ich konkretnych celów. Należy pamiętać, że drogie lampy LED będą zdecydowanie lepsze od reflektorów halogenowych we wszystkich możliwych parametrach. W średnim przedziale cenowym, światła przeciwmgielne z lampami led najlepiej sprawdzą się jako światła do jazdy dziennej lub elementy dekoracji pojazdów. Wśród prezentowanych niedrogich produktów lepiej jest, aby kierowca preferował lampy halogenowe do stosowania w PTF.

 

Możesz kupić światła przeciwmgielne na Ukrainie iw Europie, składając zamówienie na naszej stronie internetowej. Zawsze mamy duży wybór, stałą dostępność i szybką dostawę. Dla sklepów internetowych, usług, sklepów stacjonarnych - udzielamy rabatów

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych