Deflektor kaptura (Swatter na muchy)

sortuj
Bez sortowania
Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Marka / Model
Цена
от до PLN

Czas przedstawić klientom firmy i odwiedzającym stronę DDAudio z takim produktem branży autotuningu jak deflektor na masce pojazdu. Co to jest i jakim celom służy, postaramy się wytłumaczyć niedoświadczonemu konsumentowi i wszystkim, którzy robią pierwsze kroki w kierunku dodatkowego wyposażenia i wykończenia "żelaznego konia". Rozważmy osobno jeden z jego typów, przeznaczony do montażu na masce samochodu.

Deflektor kaptura - co to jest?

Mówiąc ściśle, deflektor to konstrukcja ochronna wykonana z tworzywa sztucznego lub materiału ze stopów lekkich, montowana w określonym miejscu na zewnątrz pojazdu. Może to być maska, tylne i boczne szyby, reflektory. Zgodnie z ich projektem mogą mieć różne kształty, kolory i sposoby mocowania.

"Swatter" - tak nazywali profesjonalny deflektor umieszczany na masce samochodu. Jest zainstalowany z przodu i jest widoczny z daleka na drogach miejskich i autostradach. Zaokrąglone kształty i matowy połysk z pewnością przyciągną wzrok „kolegów z warsztatu samochodowego” i wszystkich koneserów piękna. Funkcjonalność tego użytecznego detalu nie jest jednak wyczerpana przez piękno i wygląd.

Zgodnie z metodą instalacji urządzenia te są podzielone na typy:

  • z wewnętrznym zapięciem;
  • z mocowaniem zewnętrznym;
  • łączny.

Z reguły konstrukcja produktów zapewnia szczelinę między deflektorem a maską, co zapobiega gromadzeniu się brudu i zapobiega uszkodzeniu pokrywy maski.

Cel i funkcje „łatki na muchy”

Zanim zaczniesz wybierać deflektor do kaptura, powinieneś zadać sobie pytanie, czy jest to w ogóle konieczne. Tak, są zwolennicy minimalizmu w podejściu do wyposażenia auta i najprawdopodobniej nie będą sobie zawracać głowy takim tuningiem. I taka opinia ma prawo istnieć, ale nasze doświadczenie, a także praktyka użytkowania tej części samochodu przez naszych klientów podpowiadają coś innego.

Jaki jest więc element użytkowy samochodowej „łatki na muchy”? Oto główne argumenty przemawiające za zastosowaniem deflektora na masce:

  1. Ochrona przedniej szyby samochodu przed uszkodzeniami powodowanymi przez małe kamienie i twarde przedmioty;
  2. Zapobieganie rysom i ścieńczeniu warstwy lakieru w wyniku kontaktu z cząstkami ściernymi;
  3. Utrzymanie przodu pojazdu w czystości, dzięki zapobieganiu kontaktu z brudem, kurzem, gruzem, owadami;
  4. Osłabienie wpływu czynników meteorologicznych (deszcz, śnieg, grad) na widoczność i widoczność kierowcy;
  5. Poprawa dynamicznych charakterystyk ruchu samochodu dzięki przekierowaniu przepływów powietrza;
  6. Poprawa walorów estetycznych nadwozia i wyglądu zewnętrznego sprzętu.

Cechy instalacji deflektora kaptura

Ogólnie rzecz biorąc, instalacja „łatki na muchy” nie sprawia żadnych trudności. Niemniej jednak znajomość pewnych niuansów pomoże uniknąć niepotrzebnych błędów i błędnych obliczeń. Należy zastrzec, że uniwersalizm nie jest nieodłączny od tego rodzaju towarów, dla każdej marki maszyny stosuje się jej własny deflektor, który uwzględnia wszystkie jej cechy konstrukcyjne.

Jeśli mówimy o ogólnym schemacie instalacji, bez zastanawiania się nad konkretną modyfikacją i sposobem mocowania, to polega na wykonaniu kilku prostych operacji. Przede wszystkim jest to oczyszczenie powierzchni okapu z brudu i przygotowanie do montażu. Następnie za pomocą klipsów i łączników (śrub lub wkręty samogwintujące) przez otwory w gumowych uszczelkach i deflektorach (w niektórych przypadkach w postaci występów) urządzenie jest mocowane na powierzchni okapu.

Deflektor kaptura - rekomendacja profesjonalistów

DDAudio poleca tylko odpowiednie akcesoria dla Twojego „czterokołowego przyjaciela”. Jednym z nich są owiewki kaptura. Tutaj znajdziesz towary do samochodów wszystkich producentów i marek, misterne kształty i rozwiązania projektowe, szeroką paletę kolorów i tonów. Kupowanie specjalnych akcesoriów w naszym sklepie internetowym to opłacalny, wygodny i niezawodny sposób na wydawanie pieniędzy na własny komfort i ochronę samochodu.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów