Zimowa nakładka

Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Filtr
Wybór według parametrów
Marka / Model
Цена
от до PLN
Zamknij

Zimowa nakładka na chłodnicę to doskonała ochrona samochodu w zimnych porach roku. Jak dobrać odpowiednią kratkę, czym się różnią, jak zdefiniować produkt wysokiej jakości? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się poniżej w artykule.

Po co zawracać sobie głowę zimową osłoną chłodnicy?

Nakładka, zwana inaczej wtyczką, jest używana w zimnych porach roku z wielu powodów:

  • do ochrony silnika przed szybkim ochłodzeniem w chłodne dni;
  • jako bariera przed chemikaliami znajdującymi się w dużych ilościach w śniegu na drogach;
  • przed brudem i śniegiem, a także kawałkami lodu, które mogą uszkodzić dolną część chłodnicy;
  • aby ułatwić rozgrzanie silnika, a także zapewnić optymalną temperaturę w kabinie.

Zastosowanie wtyczki jest opcjonalne, ale ten drobny szczegół ułatwi eksploatację pojazdów w zimnych porach roku, a także ochroni silnik - serce auta, przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Рено Дастер. Зимняя накладка, покупка и установка

Zimowe osłony chłodnicy chronią kratkę przed wnikaniem odczynników stosowanych podczas opadów śniegu. Jak pokazuje praktyka, zaniedbanie tak małego szczegółu może doprowadzić do przegrzania silnika w innych porach roku. Czemu? Wszystko jest bardzo proste: osłona chłodnicy działa jako bariera, a chemikalia, które dostają się na karoserię samochodu podczas jazdy, powodują jej korozję, tworząc gęstą warstwę, która zapobiega wydmuchiwaniu silnika. W temperaturach powyżej 15 stopni silnik nie ma wystarczającej ilości powietrza do chłodzenia, w wyniku czego następuje szybkie przegrzanie. Zimowa osłona grilla pomaga nie tylko chronić silnik, ale także zapewnia płynną pracę transportu w innych porach roku. Ten pozornie nieistotny szczegół pomaga uniknąć wielu problemów.

Ważne do zapamiętania! Zimową listwę osłony chłodnicy można używać tylko w niskich temperaturach, poniżej +5 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie wystąpią przerwy w układzie chłodzenia silnika.

Gdzie można kupić zimowy grill chłodnicy?

Możesz zrobić wtyczkę samodzielnie lub udać się do specjalistycznego sklepu, aby dokonać zakupu. Nowoczesne technologie pozwalają dobrać odpowiednie rozwiązanie bez wychodzenia z domu czy biura. Wybierając wtyczkę, należy kierować się następującymi zasadami:

  1. wtyczka musi być wykonana z wysokiej jakości i mocnego materiału. Preferowane są tworzywa sztuczne i pleksi;
  2. konieczne jest wybranie rozwiązania specjalnie dla twojego modelu samochodu, w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy podczas pracy;
  3. powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi instalowania ochrony lub pozostawić ten proces mistrzom;
  4. stosowanie ochrony w ciepłym sezonie jest niedopuszczalne.

Koszt i rodzaje owiewek zimowych

Średni koszt wtyczki wynosi 100 - 200 hrywien, w zależności od materiału części i modelu samochodu. Innym popularnym sposobem ochrony kratki jest użycie specjalnej osłony. Działa na zasadzie kraty, ale jest wykonany z miękkich materiałów, głównie z imitacji skóry. Zaletą osłon jest to, że są w stanie zwiększyć prędkość nagrzewania silnika i uniknąć strat ciepła pod maską.

Ale główną wadą okładek są trudności w działaniu - konieczne jest ciągłe monitorowanie, czy materiał ma wystarczające napięcie, w przeciwnym razie nie ma sensu go używać. Ponadto materiały tekstylne i sztuczna skóra szybko zawodzą. Jest to wysoce niepraktyczne i kosztowne w porównaniu z rozwiązaniami z tworzyw sztucznych i pleksi.

установка зимней накладки на мерседес вито

Jakie samochody można wyposażyć w akcesorium

Czapka zimowa na osłonę chłodnicy jest dostępna dla prawie wszystkich nowoczesnych samochodów. Dla tak popularnych marek i modeli samochodów jak Volkswagen, Fiat Doblo, Daewoo Lanos, Mercedes Sprinter i wielu innych, znalezienie ochrony nie będzie stanowiło problemu. Zimowa maska to w pewnym stopniu słaby punkt samochodu, nie jest w stanie ochronić silnika przed mrozem i często nie zatrzymuje wymaganej ilości ciepłego powietrza podczas jazdy. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest użycie wtyczki, ponieważ pomoże to uniknąć zużycia silnika.

Uważa się, że w zimnych porach roku znacznie łatwiej jest uszkodzić silnik niż w sezonie gorącym - do tego wystarczy uruchomić silnik, który nie jest wystarczająco rozgrzany, a problem nie będzie zmuszał Cię do czekania. Aby uniknąć niepotrzebnych i niepotrzebnych kosztów, silnik musi być chroniony. Przyjemnym bonusem będzie niezmiennie wysoka temperatura w samochodzie, co ułatwi pokonywanie dystansów zimą.

Фотография зимней решетки на октавию

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów