Owiewki

Filtr
Nie wybrano
Filtr
Wybór według parametrów
Models
Zamknij
Towary
Artykuł: cpf008
Hurtowe ceny
3.74/5 Głosów: 27
cena 680 PLN
-
+
Osłona przedniej szyby jest...
Osłona przedniej szyby jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych akcesoriów. W zestawie elementy mocujące, ramka, deflektor. Rama mocowana jest do korpusu za pomocą mocowań. Następnie instalowana jest sama osłona przeciwsłoneczna

To tajemnicze słowo - deflektor ... Dla wielu to nic nie znaczy, ktoś coś słyszał, ale nie po to, żeby poruszać się po temacie, ale dla kogoś już dawno stały się znajomą, a wręcz niezastąpioną rzeczą w składzie ulubionych samochodów . Ci ostatni nie potrzebują naszych rekomendacji, ale wszystkim innym przedstawimy ten szczegół w całej jego różnorodności i wielofunkcyjności.

Owiewki do samochodów - rodzaje i zakres

Deflektor to urządzenie służące do przekierowania strumieni powietrza w celu uzyskania określonych zalet i praktycznych korzyści dla samochodu i jego właściciela. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór tych narzędzi, które różnią się przeznaczeniem, miejscem instalacji, projektem, stosowalnością, wykonaniem kolorów i wieloma innymi cechami. Dla wyjaśnienia przedstawmy w uproszczonej formie klasyfikację głównych urządzeń tego typu.

  1. Owiewki maski (w slangu kierowcy „fly swatter”) - montowane z przodu maski. Ich głównym celem jest ochrona miejsca instalacji i przedniej szyby poprzez kierowanie napływającego powietrza nad dach;
  2. Owiewki przedniej szyby dzielą się na dwie szerokie podkategorie:
  • osłony przeciwsłoneczne - umieszczone w górnej części szyby przedniej i służą do ograniczenia obszaru jej kontaktu z zewnętrznymi czynnikami naturalnymi i drogowymi;
  • rynny - nazwa mówi sama za siebie, mają za zadanie skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci z powierzchni widokowej oraz poprawiać widoczność w czasie deszczu czy śniegu. Montowane są wzdłuż bocznych krawędzi przedniej szyby po obu stronach.
  1. Owiewki do szyb bocznych (w powszechnie stosowanej wersji „daszek”) - montowane są na górnej krawędzi ościeżnicy bocznych drzwi i przyczyniają się do naturalnej wentylacji przez otwarte okna bez negatywnego wpływu na przepływ powietrza.
  1. Tylny deflektor ma w dużej mierze podobne przeznaczenie i ma podobny kształt (dostosowany do wymiarów) do osłon przedniej szyby.
  1. Odchylacz reflektora (potocznie nazywany „rzęskami”) - tutaj jednak oczywiste jest miejsce montażu, a także przeznaczenie urządzenia - ochrona przed zabrudzeniem i mechanicznym uszkodzeniem oprawy oświetleniowej.

Taki jest ogólny obraz, który kształtuje spektrum możliwości tuningu samochodów w oparciu o zastosowanie deflektorów. Każda z powyższych kategorii ma własne podgatunki, wykonania i znaki towarowe. Wszystko to zmusza potencjalnego konsumenta do głębokiego zagłębienia się w badanie właściwości konsumenckich i właściwości technicznych produktów.

Podstawowe wymagania dotyczące deflektorów

Przed sformułowaniem wymagań dla tych ochronnych urządzeń aerodynamicznych konieczne jest określenie głównych zadań, do których wykonania są przeznaczone. Oczywiście każdy typ deflektora ma za zadanie realizować określone i wielopłaszczyznowe właściwości. Jednak cały ich kompleks można sprowadzić do trzech głównych funkcji:

  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • ograniczenie wpływu czynników naturalnych;
  • estetyczna transformacja samochodu.

Ponieważ rozważane urządzenia chronią zewnętrzne powierzchnie pojazdów przed kamieniami, materiałami ściernymi, twardymi przedmiotami i gruzem, muszą być zaprojektowane na znaczne obciążenia dynamiczne. Deflektory węglowe robią to najlepiej, ale cena w budżecie może odstraszyć wielu potencjalnych nabywców. Akcesoria polimerowe są bardziej dostępne. Ponadto spełniają kolejny wymóg - być lekkim. Jedyną rzeczą, której nie można zaliczyć do atutów plastikowych owiewek samochodowych, jest ich trwałość. A im tańszy zestaw urządzeń, tym gorszy ten parametr, ale tutaj, jak mówią, trzeba wybierać między dwoma złami. Cóż, wygląd to kwestia gustu każdego kupującego.

Wybór odpowiedniego deflektora jest kluczem do bezproblemowej pracy

Przede wszystkim przed pójściem do sklepu i odwiedzeniem strony internetowej należy zadecydować, czy potrzebujesz najpełniejszego zestawu owiewek samochodowych, czy pasują one do Twojego modelu, czy też postawić na poszczególne elementy ochronne. Wybór preferowanego materiału i metody mocowania musi być jasno wyważony z Państwa oczekiwaniami i budżetem. I dopiero po udzieleniu odpowiedzi na podstawowe pytania możesz zwrócić uwagę na stylistyczny projekt i rozwiązanie kolorystyczne.

Ale nawet prawidłowe podejście i racjonalne konstruktywne rozwiązanie nie zawsze gwarantuje pozytywny wynik. Zawsze istnieje możliwość napotkania produktów podrobionych i rękodzieła. Dlatego nie powinieneś być rozdarty między różnymi ofertami, gdy istnieje stary niezawodny dostawca akcesoriów samochodowych - DDAudio. Sprzedajemy tylko oryginalne produkty wiodących producentów. Zapewniamy, że nie stracisz ani na cenie, ani na czasie dostawy, ani na wygodzie zakupu owiewek do swojego samochodu.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych