Deflektory samochodowe

sortuj
Bez sortowania
Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Marka / Model
Цена
Цена
от до PLN

To tajemnicze słowo jest deflektorem ... Dla wielu nic nie znaczy, ktoś coś usłyszał, ale nie w taki sposób, aby poruszać się po temacie, ale dla kogoś od dawna stały się znaną, a nawet nieodzowną rzeczą w kompozycji ulubiona maszyna. Te ostatnie nie potrzebują naszych rekomendacji, ale dla wszystkich innych przedstawimy ten szczegół w całej jego różnorodności i wszechstronności.

Deflektory samochodowe - rodzaje i zakres

Deflektor jest urządzeniem służącym do przekierowywania strumieni powietrza w celu uzyskania określonych korzyści i korzyści praktycznych dla maszyny i jej właściciela. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór tych narzędzi, różniących się przeznaczeniem, miejscem instalacji, konstrukcją, możliwościami zastosowania, wydajnością kolorystyczną i szeregiem innych funkcji. Dla wyjaśnienia przedstawiamy w uproszczonej formie klasyfikację głównych urządzeń tego typu.

  1. Owiewki maski (w slangu kierowcy „spatka na muchy”) - montowane z przodu poszycia maski. Ich głównym celem jest ochrona miejsca instalacji i przedniej szyby poprzez skierowanie nadjeżdżającego strumienia powietrza nad dach;
  2. Owiewki przedniej szyby dzielą się na dwie szerokie podkategorie:
  • osłony przeciwsłoneczne - umieszczone w górnej części przedniej szyby i służą do ograniczenia strefy jej kontaktu z zewnętrznymi czynnikami naturalnymi i drogowymi;
  • rynny – nazwa mówi sama za siebie, mają za zadanie skutecznie usuwać nadmiar wilgoci z powierzchni widokowej oraz poprawiać widoczność podczas deszczu lub śniegu. Montowane są wzdłuż bocznych krawędzi szyby po obu stronach.
  1. Owiewki szyb bocznych (w powszechnie stosowanej wersji „deflektory”) – mocowane są na górnej krawędzi ościeżnicy drzwi bocznych i przyczyniają się do naturalnej wentylacji przedziału pasażerskiego poprzez otwarte okna bez negatywnego wpływu przepływu powietrza.
  1. Tylny deflektor jest w dużej mierze podobny pod względem przeznaczenia i kształtu (dostosowany do wymiarów) do wizjerów przedniej szyby.
  1. Deflektor reflektora (potocznie zwany „rzęskami”) – tu jednak oczywiste jest miejsce montażu, a także przeznaczenie urządzenia – ochrona przed zabrudzeniem i mechanicznym uszkodzeniem lampy oświetleniowej.

Taki ogólny obraz kształtuje wachlarz możliwości w tuningu samochodów w oparciu o zastosowanie deflektorów. Każda z powyższych kategorii ma swój podgatunek, działanie i znaki towarowe. Wszystko to zmusza potencjalnego konsumenta do głębokiego zagłębienia się w badanie właściwości konsumenckich i właściwości technicznych produktów.

Podstawowe wymagania dotyczące deflektorów

Przed sformułowaniem wymagań dla tych ochronnych urządzeń aerodynamicznych konieczne jest określenie głównych zadań, do których wykonania są one przeznaczone. Oczywiście każdy z typów deflektorów jest zaprojektowany z myślą o realizacji specyficznych i wieloaspektowych właściwości. Jednak cały ich kompleks można sprowadzić do trzech głównych funkcji:

  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • ograniczenie wpływu czynników naturalnych;
  • estetyczne przekształcenie samochodu.

Ponieważ rozważane urządzenia chronią zewnętrzne powierzchnie pojazdów przed kamieniami, materiałami ściernymi, ciałami stałymi i odłamkami, muszą być zaprojektowane na znaczne obciążenia dynamiczne. Z tym zadaniem najlepiej radzą sobie deflektory węglowe, ale ich przystępna cena może zniechęcić wielu potencjalnych nabywców. Akcesoria wykonane z materiałów polimerowych są bardziej dostępne. Ponadto spełniają jeszcze jedno wymaganie - być lekkimi. Jedyne, czego nie można dodać do zalet plastikowych owiewek samochodowych, to ich odporność na zużycie. A im tańszy zestaw urządzeń, tym gorszy ten parametr, ale tutaj, jak mówią, trzeba wybierać między dwoma złami. Cóż, wygląd to kwestia gustu każdego indywidualnego nabywcy.

Właściwy dobór deflektora to klucz do beztroskiej obsługi

Przede wszystkim przed pójściem do sklepu i odwiedzeniem strony internetowej należy zdecydować, czy potrzebujesz najbardziej kompletnego zestawu owiewek do samochodu, czy będą one pasować do Twojego modelu, czy też skupić się na poszczególnych elementach ochronnych. Wybór preferowanego materiału i sposobu mocowania musi być wyraźnie dopasowany do Twoich oczekiwań i budżetu. I tylko udzielając sobie odpowiedzi na podstawowe pytania, możesz zwrócić uwagę na stylistykę i kolorystykę.

Ale nawet właściwe podejście i racjonalne konstruktywne rozwiązanie nie zawsze gwarantuje pozytywny wynik. Zawsze jest szansa na trafienie na podróbki i towary domowej roboty. Dlatego nie powinieneś być rozdarty między różnymi ofertami, gdy istnieje stary niezawodny dostawca akcesoriów samochodowych - DDAudio. Sprzedajemy tylko oryginalne produkty wiodących producentów. Zapewniamy, że nie stracisz ani ceny, ani czasu dostawy, ani wygody zakupu owiewek do Twojego samochodu.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów