Spoiler

sortuj
Bez sortowania
Filtr
Nie wybrano
Filtruj według
Marka / Model
Цена
от до PLN
Bestseller
Produkt uniwersalny
Artykuł: vol099

Wybierz odcień:

cena 53 PLN
⚠️ Dostępne, ale na wyczerpaniu
-
+

Wśród entuzjastów tuningu spoilery są przedmiotem szczególnej uwagi. Ten zauważalny szczegół jest w stanie odmienić każdy samochód, nawet jeśli jest to stara marka samochodów krajowych. Nie jest też tajemnicą, że może mieć korzystny wpływ na osiągi pojazdu przy dużych prędkościach. Na tej podstawie ten dodatek jest zasłużenie popularny wśród miłośników szybkiej i wygodnej jazdy.

Spojler to nie tylko modny zestaw do ciała

Zapewne już wszyscy kierowcy, którzy są w jakiś sposób związani ze strojeniem swojego „oddziału”, znają teorię przepływów aerodynamicznych, które wpływają na stabilność i płynność transportu. Nie wchodząc w szczegóły, zauważamy, że strumienie powietrza przechodzące pod spodem samochodu są w stanie wywierać na niego pewien nacisk w płaszczyźnie pionowej, skierowanej od dołu do góry. Z drugiej strony za samochodem dochodzi do zawirowań mas powietrza i powstaje rozrzedzona przestrzeń, która stwarza dodatkowy opór ruchu. Instalując spojlery, osiąga się następujące zadania:

  • poprawić obsługę - dzięki zwiększonej sile docisku;
  • zmniejszyć ryzyko poślizgu - uzyskuje się poprzez stabilizację ruchu;
  • zmniejszyć opór i koszty energii poprzez zmniejszenie różnicy ciśnień między przodem a tyłem pojazdu;
  • zwiększyć efektywność układu hamulcowego dzięki dodatkowemu przepływowi powietrza i chłodzeniu klocków, tarcz lub bębnów;
  • zmniejszenie zużycia paliwa dzięki dodatkowemu oporowi i siłom wielowektorowym;
  • popraw wygląd dzięki atrakcyjnemu obrazowi, różnorodności kształtów, kolorów i konfiguracji.

W niektórych przypadkach obecność spojlerów może pomóc zmniejszyć zanieczyszczenie szkła brudem, gruzem i wodą. Należy zauważyć, że nie każdy zestaw karoserii jest w stanie dać pozytywny wynik, w wielu przypadkach może być tak nieistotny, że nie ma sensu nawet bawić się drogim tuningiem, w niektórych może nawet zaszkodzić aerodynamice samochodu. Do istotnych wad tego elementu należy zmniejszenie prześwitu, co może mieć krytyczne znaczenie na drogach krajowych (aw niektórych miejscach terenowych).

Zastosowanie i rodzaje spoilerów

To akcesorium jest przede wszystkim zalecane dla właścicieli pojazdów z napędem na tylne koła, aby utrzymać oś napędową na drodze i uzyskać maksymalne przyspieszenie z obrotu śmigieł. W tym przypadku element kierujący strumień powietrza jest zainstalowany na krawędzi pokrywy bagażnika lub piątych drzwi. W przedniej części samochodu jest przymocowany do spodu przedniego zderzaka. Aby zrównoważyć wszystkie siły i kierunki ruchu powietrza, pożądane jest zainstalowanie pary zestawów karoserii po obu stronach maszyny. Oprócz głównych typów urządzeń stosowane są również spojlery na dach, elementy układu hamulcowego, a także dyfuzory w postaci kanałów powietrznych w korpusie.

Aerodynamiczne zestawy karoserii są wykonane głównie z aluminium lub tworzywa sztucznego o różnym składzie. W droższym segmencie może to być chromowana stal nierdzewna lub węgiel. Istnieją również uniwersalne spojlery i produkty, które są powiązane z konkretnym modelem pojazdu. Zaawansowani specjaliści od tuningu zamawiają ekskluzywne okucia lub modernizują standardowe. Ze względu na sposób mocowania wyróżnia się trzy grupy towarów: na specjalnej dwustronnej taśmie klejącej, na klej lub uszczelniacz do szkła oraz z zastosowaniem połączeń śrubowych.

Najlepszy sposób na zdobycie niezbędnego zestawu do ciała

Aby kupić spojler, możesz udać się do sklepu samochodowego lub na targ i wybrać wymagane akcesorium. Jednocześnie zawsze istnieje ryzyko otrzymania produktu niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości, a po chwili może pojawić się kwestia ponownego zakupu zestawu do body. Wielu, rozczarowanych pierwszym doświadczeniem w tuningu, jest nim rozczarowanych przez cały kolejny okres eksploatacji samochodu. Oferujemy właścicielom pojazdów zwrócenie uwagi na certyfikowane produkty na poziomie europejskim w dość przystępnych cenach. Możesz kupić część poprawiającą właściwości aerodynamiczne bez zbędnych zmartwień i negatywnych konsekwencji w sklepie internetowym DDaudio. Korzystając z możliwości wyboru i zakupu pożądanego akcesorium, uzyskasz dokładnie taki efekt, jakiego oczekiwałeś, planując zakup body kit. Z całej gamy dostępnych u nas produktów na pewno znajdziesz taki, który zachwyci oko i sprawi, że Twój samochód będzie pracował na pełnych obrotach.

Shipping to EU

Hurt i detal

Własny magazyn

Wejście na stronę
Zamówienie zwrotnych
Zamów